Kadra

Dyrektor Centrum

mgr Joanna Dolata

Joanna Dolata - wokalistka, akredytowany nauczyciel techniki wokalnej MIX Stowarzyszenia The International Voice Teachers of Mix (IVTOM), absolwentka Wydziału Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej   Katowicach na Kierunku Jazz i Muzyka Estradowa o specjalności wokalistyka jazzowa oraz Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na kierunku Zarządzanie Kulturą. Joanna Dolata ukończyła również Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Studia Podyplomowe z zakresu Edukacji Muzycznej w Instytucie Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Nasza kadra to wykwalifikowani, profesjonalni, wykształceni muzycy z zacięciem pedagogicznym, a zarazem koncertujący, uznani artyści. To wszystko sprawia, że dzielą się z uczniami swoją wiedzą, a także doświadczeniem scenicznym. Podczas zajęć pedagodzy, dzięki indywidualnemu podejściu i spersonalizowanemu programowi nauczania, pracują nie tylko nad techniką, ale również pokonywaniem słabości uczniów oraz motywowaniem ich do ćwieczenia. Wraz z kadrą organizujemy także koncerty szkolne, podczas których nasi adepci poznają świat sceny od praktycznej strony oraz nauczyciele przekazują informacje o bieżących konkursach i festiwalach. Ucząc się z nami macie Państwo pewność, że pracujecie z muzykami, którzy nie tylko posiadają wiedzę i doświadczenie, ale również chcą i wiedzą jak się nimi podzielić. Zajęcia to efektywnie spędzony czas w przyjaznej atmosferze.

Zapraszamy!
Centrum Muzyki nad Rawą

Nasi nauczyciele to laureaci wielu festiwali muzycznych, takich jak m.in.: Gexto Jazz Festival w Hiszpanii, B-Jazz w Leuven (Belgia), Tarnów Jazz Contest, Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Hot Jazz Spring Częstochowa, czy Złota Tarka w Iławie.

Wokalistka jest dwukrotną laureatką programu telewizyjnego Szansa na Sukces. Joanna to także zdobywczyni III miejsca na Międzynarodowym Festiwalu International Song Of The World w stolicy Mołdawii Kiszyniowie, nagrody Grand Prix Festiwalu Piosenki w Sławie, czy II miejsca z zespołem Mango Collective na festiwalu Allegro Tribute to Szpilman w Sosnowcu. Pracowała nad głosem także pod okiem Elżbiety Zapendowskiej oraz nauczycieli ze stowarzyszenia Natural Voice Perfection. Doświadczenie sceniczne nabrała współpracując m.in. z Katarzyną Groniec, Marylą Rodowicz, Pawłem Kukizem, zespołem Lady Punk, Conrado Yanezem, zespołem Universe, czy piosenkarką młodego pokolenia Alexandrą – Aleksandrą Jabłonką. Obecnie należy do zespołu Mango Collective, którego debiutancka płyta ukazała się w czerwcu zeszłego roku. Poza główną pasją, jaką jest dla niej niewątpliwie muzyka, uwielbia managerować wydarzenia kulturalne, a zdarza jej się być także konferansjerem. Bierze udział również w serialowych produkcjach stacji TVN-u.

Doświadczenie w uczeniu śpiewu zdobyła poprzez współpracę ze szkołami muzycznymi, z którymi pracowała już od pierwszego roku studiów. Ponadto, miała okazję prowadzić wielokrotnie warsztaty wokalne, m.in. w ramach projektu muzycznego Łobuziaki, czy Coolturalnej Piwnicy w Sławkowie. Obecnie, poza prowadzeniem Centrum Muzyki Nad Rawą, pracuje także jako nauczyciel w klasie Wokalu Rozrywkowego w Szkole Muzycznej I Stopnia w Sobolowie oraz wykłada przedmiot Emisja Głosu w ZSM Ruda Śląska.