Nauka Gry na Gitarze Katowice – Centrum Muzyki nad Rawą

Magia dźwięków wypływających z gitary oczarowała niejedną osobę. Wirtuozeria Jimiego Hendrixa niezmiennie jest inspiracją dla wielu, którzy odnaleźli największą pasję życia – gitarę. Istotnie, to nieprzemijające i stale rozwijające się uczucie, potrafiące przemienić najtrudniejszy dzień w najcudowniejszy. Pomimo tak oczywistych atutów gitara wydaje się być spychana na boczny tor, jako niedzisiejsze hobby, na które niekoniecznie trzeba poświęcać swoją uwagę. Czy słusznie? Jakie są jej niezwykłe atuty i dlaczego warto ją ponownie zauważyć?

Gra na gitarze to Dawka dobrej energii

Magia gitary sprawia, że jej miłośnicy są o wiele bardziej otwarci na świat, zresztą nie trzeba do tego żadnych naukowych dowodów – wystarczy samo życie. Ilekroć ktoś zaczyna grać na gitarze, skupia uwagę innych osób, które w mgnieniu oka zaczynają sięgać wyżyn swoich marzeń i myśli. Sami gitarzyści to szczególni muzycy, umiejący napisać piękne emocje i przy pomocy dźwięków wyrazić to, co niewypowiedziane.

Nauka gry na gitarze to jedna ze specjalności w ofercie naszej szkoły.

Zobacz Ofertę i Zapisz się na Zajęcia Muzyczne

W naszej pędzącej na oślep codzienności granie na gitarze działa jak najlepszy środek antystresowy i odprężający. Pozwala uwolnić nawet najbardziej negatywne myśli, a co za tym idzie, są one przekładane na ekspresję gry, stając się niezapomnianymi kompozycjami porywającymi tłumy. Z drugiej strony gitara jest towarzyszką dodającą pewności nieśmiałym, sensualności chwili i rozwijającą umiejętności. Co ciekawe, ma zbawienny wpływ na naszą pamięć i koncentrację. Granie na gitarze uwalnia kreatywną stronę naszego mózgu, a także wzmacnia wrażliwość. Nauka gry dla gitarze dla dzieci łączy w sobie dodatkowe atuty – dzieci są bardziej otwarte, skoncentrowane i szybciej uczą się języków obcych.

Rozpoczęcie Nauki – Pierwsze akordy sukcesu

Gitara kocha każdego, kto pragnie oddać jej odrobinę swojego czasu i emocji. Innymi słowy, jest instrumentem przeznaczonym dla każdego. Nie ma znaczenia, czy wcześniej chętny do nauki próbował grać na jakimkolwiek instrumencie, czy zna nuty, takty i inne terminy muzyczne. Wiek także nie jest żadną przeszkodą – na tym instrumencie grają zarówno dzieci, jak i osoby w podeszłym wieku!

Nauka gry na gitarze nie należy do skomplikowanych, wprost przeciwnie, to szalenie intuicyjny i wrażliwy na nas instrument. Na początek nie trzeba inwestować w drogi instrument, szczególnie gdy rozpoczynający tę przygodę nie jest pewien czy rzeczywiście będzie to pasja na całe życie, czy tylko na chwilę. Warto postawić na gitarę klasyczną ze strunami nylonowymi, które są łatwiejszymi i bardziej przyjaznymi dla początkujących.

W Internecie można znaleźć wiele wskazówek jak rozpocząć edukację gry na gitarze, nie mniej jednak samorodne talenty zdarzają się naprawdę rzadko i absolutnie nie twierdzimy, że pośród czytających nie znajduje się prawdziwy mistrz, nie mniej lepiej zaufać nauczycielowi. Można umówić się na indywidualne lekcje lub znaleźć ognisko muzyczne. W tym przypadku kwestia wyboru należy wyłącznie do uczącego się, który sam będzie wiedział, jaki model jest dla niego najlepszy.

3 x ćwiczenia gry na gitarze

Lekcje gry na gitarze to fundament, ale żeby na jego kanwie można było zbudować coś olśniewającego, nie można na nich poprzestać. Tak naprawdę droga do sukcesu jest szalenie prosta! Jak mówią najznamienitsi muzycy, jest tylko jedna rada: „ćwiczyć, ćwiczyć, i jeszcze raz ćwiczyć”, i bynajmniej nie chodzi tutaj o zmuszanie się do tego, ale o odnajdywanie przyjemności. Gitarzysta Jimmy Page powiedział kiedyś „Nigdy nie uczyłem się gry na gitarze. Po prostu na niej grałem, a ona grała dla mnie. Nie myślę o graniu jak o ćwiczeniu, ale jak o odnajdywaniu nowych akordów”.

Gra na gitarze pozwala na poczucie się wolnym i swobodnym w każdej sytuacji. To umiejętność, która tak naprawdę nigdy nie schowała się w cieniu, bo czy ognisko może odbyć się bez jej dźwięków? To zaskakująca przygoda życia, którą każdy wygrywa po swojemu. Nauka gry na gitarze to jedna ze specjalności w ofercie naszej szkoły.