Każdy z nas urodził się wydając z siebie pierwszy w życiu krzyk, który uruchomił nasz unikatowy i przepiękny głos. Tak, to z nim się rodzimy, on sprawia, że jesteśmy rozpoznawalni i jedyni w swoim rodzaju. To nim – tak jak podczas pierwszego płaczu – wyrażamy swoje emocje i przekazujemy informacje. Wbrew pozorom może nam dać o wiele więcej, niż tylko mowę, ale też wymaga odpowiedniej dbałości i pielęgnacji.

Nie mów tylko zapisz się na lekcje śpiewu i śpiewaj!

Znamy tekst piosenki Jerzego Sthura „Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej” i często nucimy te słowa z przekąsem twierdząc, że chociaż chcielibyśmy śpiewać, to natura poskąpiła nam … głosu! Prawda płynąca ze słów tekstu kabaretowej piosenki jest jedynie w połowie prawdziwa, rzeczywiście każdy z nas może śpiewać i to nie gorzej, ale tak samo dobrze i olśniewająco.

Nauka śpiewu to jedna ze specjalności w ofercie naszej szkoły.

Zobacz Ofertę i Zapisz się na Zajęcia Muzyczne

Głos to instrument będący dziełem pracy całej grupy mięśni, a skoro tak, to można go wyćwiczyć. To dokładnie tak, jak u sportowców, którzy będąc na początku swojej przygody z daną dyscypliną muszą nie tylko poznać jej zasady, ale przede wszystkim zmotywować swoje mięśnie do prawidłowej pracy. Pod bacznym okiem trenera zaczynają stawiać pierwsze kroki, by finalnie sięgnąć po laur zwycięstwa. Dokładnie tak samo jest z naszym głosem i śpiewaniem. Głos można wytrenować, uszlachetnić i sprawić, by stał się pięknym, wyszlifowanym diamentem. Do tego potrzebne są lekcje śpiewu prowadzone przez specjalistę w tej dziedzinie. Jest jednak jeden warunek : praca, którą podejmujemy każdego dnia i cierpliwość.

Sukces z pasji

Prawdziwe zamiłowanie jest tym, co niesie nas jak piórko na rzece – płyniemy czerpiąc z tej podróży coraz więcej przyjemności, odkrywając nieznane dotąd zakątki. Zamiast marzyć o tym, że stajemy na scenie i śpiewamy równie dobrze jak nasz idol po prostu to zróbmy.

Ważne, by nauka śpiewu odbywała się pod pilnym okiem trenera – nauczyciela. Nie szukajmy oceny naszych możliwości w loży pochlebców, ani też w przysłowiowej loży szyderców – oddajmy się w ręce nauczyciela, który wpierw oceni nasz słuch, a później stan naszego głosu. Jeśli nie mamy żadnej wiedzy na temat śpiewania zaczniemy ją chłonąć z każdym kolejnym spotkaniem.

Wolny czas ? Tak, Śpiewająco!

Wiemy już, że każdy z nas może śpiewać – i to dobrze, pod warunkiem, że odda się w ręce nauczyciela i będzie sumiennie, każdego dnia ćwiczyć. Naturalnie, pojawia się pytanie, czy taki trening nie odbierze samej przyjemności śpiewu.

Śpiew jest tak naturalny – śpiewamy gotując, biorąc prysznic, prowadząc samochód – że praktycznie wpisuje się w nasze codzienne czynności, umilając je i czyniąc je przyjemniejszymi. Nie ma więc możliwości, by mógł stać się ciężarem! Lekcje śpiewu uznawane są za jedne z najprzyjemniejszych i relaksujących. Są doskonałym sposobem na wolne chwile w ciągu dnia. Nauka śpiewu wyzwala z nas pokłady śmiałości, odkrywa wszystko to, co zdawało się nie być nam pisane – pewność siebie, poczucie własnej wartości.

Zanim zaskoczysz innych, zaskocz siebie i zobacz, jaki skarb skrywasz w swoim głosie!