W tych zagonionych i stresujących czasach niezwykła siła tkwi w naturze, relaksie, poznaniu własnego wnętrza i prawdziwego głosu. Wszystko to znajdziecie podczas proponowanych warsztatów, których organizatorką i inicjatorką jest założycielka Śląskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej „Centrum Muzyki Nad Rawą” w Katowicach – Joanna „Dolly” Dolata. 

Metoda Butejki

Technika wokalna MIX

Trening głosu Estill Voice Training

Praktyka jogi

Jedyne takie warsztaty w Polsce, podczas których poznacie ćwiczenia oddechowe z wykorzystaniem metody Butejki. Otworzymy klatkę piersiową z prawidłowym oddechem podczas zajęć jogi. Nawet, jeśli nigdy dotąd nie praktykowałeś, nie martw się, bo ćwiczenia będą dla wszystkich bez względu na wiek i wcześniejsze doświadczenia. 

Co więcej – poznacie podstawy dwóch technik wokalnych MIXu oraz Estill Voice Training. 

Podczas pierwszego dnia, spróbujemy się poznać poprzez autoprezentację w oparciu o technikę MIX oraz improwizację wokalną odkrywając wzajemnie swoje głosy.

W trakcie warsztatów dowiecie się również jak

skutecznie pracować na głosem, poznacie zagadnienia związane z budową aparatu głosowego, figury wokalne – podstawowe ćwiczenia EVT- izolacje poszczególnych mięśni głosu oraz podstawowe jakości głosu – Speech, Falsetto, Sob, Twang, Opera i Belt. 

Atrakcją warsztatów będzie rownież relaksujący koncert z użyciem m.in.: mis i gongów tybetańskich oraz dzwonków koshi. 

Po takiej uczcie dla duszy i ciała, z pewnością otworzycie swoje głosy, a praca indywidualna z każdym z uczestników na wybranej piosence, tekście lub ćwiczenie wybranego

elementu EVT będzie czystą przyjemnością. 

Nie zabraknie również wypoczynku na świeżym powietrzu oraz wycieczki na okoliczną wieżę widokową Ferdel. 

Prowadzący:

Małgorzata Ostropolska:

absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, nauczycielka jogi integralnej oraz jogi dla dzieci, logopeda, neurologopeda, instruktorka metody oddechowej Butejki i szkoły rodzenia. Pasjonatka relaksujących instrumentów muzycznych. 

Joanna „Dolly” Dolata – wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach o specjalności Wokalistyka jazzowa oraz certyfikowany trener techniki wokalnej MIX. Założycielka Śląskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej „Centrum Muzyki Nad Rawą” w Katowicach. Laureatka wielu festiwali muzycznych w Polsce i za granicą, m.in. laureatka „Szansy na Sukces” TVP2 oraz festiwalu „International Songs Of The World” w stolicy Mołdawii – Kiszyniowie. 

Kamil Dominiak – ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na kierunku aktorstwo dramatyczne oraz kurs  Drama Summer School: Acting in Musical Theatre w Guildhall School of Music and Drama w Londynie. Jest pierwszym w Polsce certyfikowanym trenerem  metody pracy z głosem- Estill Voice Training (EVT). Obecnie prowadzi zajęcia z  emisji głosu  i śpiewu musicalowego w Akademii Teatralnej w Warszawie i Białymstoku. 

Dla kogo

Warsztaty są skierowane do osób dorosłych – trenerów wokalnych, aktorów, wokalistów, osób uczących się śpiewu, szukających relaksu, amatorów chcących odkryć swój głos ze swobodnym oddechem. 

Termin i miejsce 

2-4.09.2022

Wapienne, Buczynowa Dolina – klimatycznie miejsce „na końcu świata” w otulinie Magurskiego Parku Narodowego w Beskidzie Niskim:-)

Zajęcia będą w jurcie mającej 77 metrów kwadratowych. 

Cena

999 zł – cena z wyżywieniem obowiązująca do końca kwietnia

1250 zł – cena regularna 

Dojazd we własnych zakresie (możemy pomóc uczestnikom się wzajemnie skomunikować). Prosimy zabrać ze sobą matę i kostki do jogi (jak Państwo nie macie to zamiast kostek można mieć dwie grubsze książki:)

Ilość miejsc ograniczona! Będziemy w kameralnej grupie, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń! Wpłata bezzwrotnej zaliczki 250 zł jest gwarancją miejsca.

Zapisy: info@centrummuzyki.eu (prosimy podać imię, nazwisko, profesję, a my wyślemy szczegółowe informacje dot. wpłaty)

W razie pytań jesteśmy pod tel. 697 594 261 lub 730 599 199