Adres

ul. Czecha 1a

40-225 Katowice

Zapisy

697 594 261

info@centrummuzyki.eu


Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019

Kadra pracująca w naszej szkole muzycznej

Dyrektor Wydziału Wokalnego – mgr Joanna Dolata

Joanna Dolata -wokalistka, absolwentka Wydziału Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach na Kierunku Jazz i Muzyka Estradowa o specjalności wokalistyka jazzowa oraz Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na kierunku Zarządzanie Kulturą. Joanna Dolata ukończyła również Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Studia Podyplomowe z zakresu Edukacji Muzycznej w Instytucie Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wokalistka jest dwukrotną laureatką programu telewizyjnego Szansa na Sukces. Joanna to także zdobywczyni III miejsca na Międzynarodowym Festiwalu International Song Of The World w stolicy Mołdawii Kiszyniowie, nagrody Grand Prix Festiwalu Piosenki w Sławie, czy II miejsca z zespołem Mango Collective na festiwalu Allegro Tribute to Szpilman w Sosnowcu. Pracowała nad głosem także pod okiem Elżbiety Zapendowskiej oraz nauczycieli ze stowarzyszenia Natural Voice Perfection. Doświadczenie sceniczne nabrała współpracując m.in. z Katarzyną Groniec, Marylą Rodowicz, Pawłem Kukizem, zespołem Lady Punk, Conrado Yanezem, zespołem Universe, czy piosenkarką młodego pokolenia Alexandrą – Aleksandrą Jabłonką. Obecnie należy do zespołu Mango Collective, którego debiutancka płyta ukazała się w czerwcu zeszłego roku. Poza główną pasją, jaką jest dla niej niewątpliwie muzyka, uwielbia managerować wydarzenia kulturalne, a zdarza jej się być także konferansjerem. Bierze udział również w serialowych produkcjach stacji TVN-u. Doświadczenie w uczeniu śpiewu zdobyła poprzez współpracę ze szkołami muzycznymi, z którymi współpracowała już od pierwszego roku studiów. Ponadto, miała okazję prowadzić wielokrotnie warsztaty wokalne, m.in. w ramach projektu muzycznego Łobuziaki, czy Coolturalnej Piwnicy w Sławkowie. Obecnie poza pełnieniem funkcji Dyrektora Wydziału Wokalnego w naszej szkole muzycznej pracuje też jako nauczyciel w klasie Wokalu Rozrywkowego w Szkole Muzycznej I st. w Sobolowie.

Dyrektor Wydziału Instrumentalnego – mgr Kajetan Borowski

Kajetan Borowski - pianista, aranżer, kompozytor. Absolwent Wydziału Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Fortepianu jazzowego. Obecnie pracuje na tejże uczelni na stanowisku akompaniatora wokalistów. Swoje umiejętności doskonalił wcześniej także na warsztatach jazzowych m.in. w Puławach, czy Krakowie. Ma na swoim koncie I miejsce na International Jazz Contest w Tarnowie w kategorii solista, II miejsce z zespołem Mango Collective na festiwalu Allegro Tribute to Szpilman oraz II miejsca i nagrody publiczności na Festiwalu Jazz na Wsi w Chodowie. Kajetan Borowski otrzymał również stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na rok 2013/2014 dla najlepszych studentów. Należy również do odnoszącego sukcesy debiutującego zespołu Mango Collective oraz koncertuje z projektem muzycznym Megitza. Obecnie, z własnym trio nagrał debiutancki album.

Przemysław Hanaj - wykładowca klasy gitary

Przemek to muzyk sesyjny, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Ukończył Instytut Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary elektrycznej oraz wydział Wokalno-instrumentalny w specjalności „gitara klasyczna”. Jako aktywnie działający muzyk sesyjny, brał udział w wielu polskich i międzynarodowych projektach koncertowych i studyjnych. Muzyk posiada bogate doświadczenie w nauczaniu, od 2010 roku jest aktywnym nauczycielem gry na gitarze w szkołach i ogniskach muzycznych, prowadził też liczne lekcje indywidualne, warsztaty gitarowe oraz konsultacje, dzięki czemu posiada wypracowane konkretne metody pozwalające szybko i skutecznie opanować technikę gry na gitarze.

Przemek Hanaj

Marta Fedyniszyn – wykładowca klasy śpiewu

Wokalistka, trener wokalny; absolwentka Instytutu Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego oraz filologii angielskiej (Uniwersytet Śląski), stypendystka Folkwang Universitat der Kunste w Essen (Niemcy). Swoją przygodę z muzyką zaczynała jako uczestniczka warsztatów jazzowych w Chorzowie, Krakowie i Chodzieży. W roku 2014 była finalistką Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Uczestniczka V edycji programu TVP2 „The Voice of Poland.” Wszechstronna wokalistka, w muzyce nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Świetnie odnajduje się jako chórzystka i muzyk sesyjny. Inspiruje się jazzem, muzyką gospel, neo-soul, hip-hopem. Współpracuje z gospelowym zespołem wokalnym BBC, Reaktywacją (Christian-worship), Miuoshem, Gabi Gąsior & Holy Noiz.

Marta Fedyniszyn

Maciej Kitajewski - klasa gitary basowej i kontrabasu

Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskkego w Katowiach. Muzyk młodego pokolenia, który bierze udział w wielu projektach muzycznych. Zamiłowanie do łączenia jazzu z innymi gatunkami muzycznymi uwalnia w dźwiękach z K.W.K. TRIO (trio pianisty Ludovita Kotlara, nagrodzone m.in. na konkursie "New faces of Slovak Jazz" za najlepsze wykonanie i wysokie umiejętności improwizatorskie).

Maciej Kitajewski

Paweł Palcowski - klasa trąbki

Od najmłodszych lat związany z muzyką, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Politechniki Rzeszowskiej. Obecnie student studiów drugiego stopnia Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w klasie prof. Piotra Wojtasika. Muzyk jazzowy i sesyjny. Współpracuje z wieloma zespołami jazzowymi i big bandami. Zdobywca pierwszego miejsca na prestiżowym Getxo Jazz Festiwal 2015 w Hiszpanii.

Paweł Palcowski

Amalia Obrębowska - wykładowca klasy skrzypiec

Skrzypaczka, absolwentka wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie skrzypiec prof. Henryka Gembalskiego. Swą przygodę z improwizacją rozpoczęła pod koniec 2013 roku, a rok później odkryła, że wielką radość sprawia jej również pisanie i wykonywanie własnych kompozycji. Muzyczne inspiracje czerpie nie tylko z jazzu, ale również z gatunków takich jak funk, soul i rock.

Amalia Obrębowska

Jakub Łępa - klasa saksofonu

Saksofonista, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Zdobywca wielu nagród, takich jak m.in.: II Nagroda na Festiwalu "Tarnów Jazz Contest" w kategorii solowej do 18 lat, nagroda specjalna na XIV Międzynarodowym Krokus Jazz Festiwal, Grand Prix na Gexto Jazz Festival w Hiszpanii oraz III Miejsce na B-Jazz w Leuven (Belgia) z zespołem "Maciej Wojcieszuk Quintet".

Kuba Lepa

Szymon Klekowicki - klasa puzonu, teoria

Puzonista i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Grzegorza Nagórskiego. W swoim dorobku artystycznym ma wiele koncertów w Polsce oraz za granicą. Występował w takich krajach, jak m.in.: Niemcy, Holandia, Włochy, Chorwacja, czy Hiszpania. Muzyk to finalista konkursu na indywidualność jazzową w ramach festiwalu Jazz Nad Odrą, laureat konkursu Złota Tarka w Iławie, zdobywca I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Swingujący Kruk w Częstochowie oraz III miejsca w konkursie na Nową Nadzieję Jazzu w Łomży. Współpracował z takimi artystami, jak m.in.: Zbigniew Wodecki, Krystyna Prońko, Anna Serafińska oraz Jacek Królik.

Szymon Klekowicki

Barbara Błaszczyk - zajęcia umuzykalniające

Absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu, II stopnia na Wydziale Rytmiki oraz studiów pedagogicznych I stopnia o specjalności wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna z językiem angielskim w Wyższej Szkole Pedagogicznej Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warszawie. Obecnie studentka trzeciego roku Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa o specjalności wokalistyka jazzowa. Od 5 lat pracuje z dziećmi, m.in. prowadząc zajęcia rytmiczno-muzyczne w grupie przedszkolnej oraz ucząc indywidualnie lub grupowo śpiewu i gry na fortepianie. Uczestniczyła również w letnich obozach tematycznych dla młodzieży wczesnoszkolnej, gdzie prowadziła zajęcia muzyczne oraz wokalno-teatralne.

Basia Blaszczyk

Aleksandra Wagner - wykładowca klasy fortepianu / instrumentów klawiszowych.

Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na Kierunku Jazzu i Muzyki Rozrywkowej o specjalności Instrumentalistyka jazzowa - fortepian. Wcześniej pianistka ukończyła Szkołę Muzyczną I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu oraz uczyła się w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie. Pracowała na warsztatach International Summer Jazz Academy w Krakowie. W festiwalu "Muzyka Na Plan" skomponowała muzykę do filmów niemych i wykonała ją live podczas projekcji festiwalowych. Ukończyła kurs "Medycyna Sztuki Muzycznej". Od 2014 roku pracuje również jako nauczyciel fortepianu i akompaniator w państwowych szkołach muzycznych.

Aleksandra Wagner